Drugie życie pompy Bosch

Drugie życie pompy Bosch

Pompy Bosch to bardzo wydajne pompy nastawne, są one wielotłokowe i pracują zazwyczaj pod ciśnieniem 280 bar. Pompy można stosować nie tylko w przemyśle, ale także w silnikach samochodów. Mają one możliwości także do zastosowania ich w systemie mobilnym oraz stałym. Jednak mimo wszystko żywot tego rodzaju pomp czasem się kończy i wtedy pompy ulegają naprawie i regeneracji.

Najlepsza naprawa to autoryzowana naprawa

Firma Bosch wprowadziła z czasem, zupełnie nową technologię naprawy i regeneracji pomp. Najpierw powinno się bardzo dobrze zidentyfikować wszelkie usterki i rodzaj uszkodzenia tego rodzaju pompy. Zrobić to mogą tylko warsztaty, których pracownicy posiadają wysokie kompetencje, jeśli chodzi o układy wtryskowe diesla.

Jakie kompetencje obowiązują?

By doskonale regenerować pompy bosch należy:
– dobrze poznać kompleksową budowę pomp,
– doskonale znać diagnostykę pomp,
– znać zasady fachowej naprawy pomp przy użyciu określonych narzędzi naprawczych do naprawy tego rodzaju pomp.
Ponadto pracownicy zakładu, który posiada autoryzację na naprawę pomp muszą mieć potwierdzone, specjalnymi certyfikatami, swoje kwalifikacje.
W przypadku spełnienia wszystkich powyższych warunków, dany warsztat może być w pełni warsztatem autoryzowanym do naprawy wszystkich pomp Boscha, nawet pomp, które są wielotłokowe.

Od czego rozpoczyna się naprawę?

Każdą profesjonalną naprawę pompy rozpoczyna się od wstępnej kontroli. Podczas takiej kontroli pompy sprawdza się czy jej wszystkie części ruchome oraz obrotowe nie przedstawiają żadnych widocznych uszkodzeń oraz, podczas swojej pracy nie haczą i czy się nie zacinają.
Przed naprawą, dobrze jest zawsze, by pompa była czysta. Można wtedy doskonale przeprowadzić wszelkie testy strony nisko i wysokociśnieniowej. Po wykonaniu tych wszystkich czynności pompę można zamontować na specjalnym uchwycie i przystąpić do jej naprawy.