Jak działa nowoczesny klub? Praca fordanserek

Jak działa nowoczesny klub? Praca fordanserek

Nowoczesne modne kluby to już nie jest zwyczajne miejsce, w którym można potańczyć do głośnej muzyki i napić się drinka w gronie znajomych. Dyskoteki to obecnie spore przedsiębiorstwa, które nie zatrudniają wyłącznie kelnerki i barmanów. Duży klub muzyczny oprócz wymienionych wcześniej pracowników zatrudnia także ochroniarzy, tancerzy i tancerki, menedżerów, hostessy czy fordanserki.

Czym zajmują się fordanserki? Niewiele osób słyszało o takim zawodzie. Ich praca polega na rozkręcaniu imprezy. Najwięcej do roboty mają w godzinach, gdy klub dopiero się otwiera, a imprezowicze dopiero rozkręcają się na parkiecie. Ich rola to pokazanie innym uczestnikom zabawy, że klub to naprawdę świetne miejsce do spędzenia miłego wieczoru. Fordanserki mają więc za zadanie tańczyć, zachęcać innych do tańca i zamawiania drinków. Oczywiście dziewczyny takie nie przyznają się do tego, że pracują na zlecenie klubu. Po prostu muszą udawać jego klientów. Rola fordanserek jest bardzo istotna w pracy każdej dyskoteki. Dziewczyny przełamują lody, starają się ośmielić gości, którzy jeszcze nie mają odwagi aby wyjść na parkiet. To całkiem przyjemna praca, bo kto nie lubi dobrze się bawić, a do tego otrzymywać za to całkiem dobre pieniądze.

Kto nadaje się do takiej pracy? Zajęcia podejmują się przeważnie osoby uczące się, studentki, które mają dużo wolnego czasu, a potrzebują dorobić do stypendium lub uzyskać dodatkowe środki na życie. Poszukiwane są osoby o wysokiej kulturze osobistej, otwarte, rozrywkowe, przyjazne, miłe i oczywiście o atrakcyjnym wyglądzie. Fordanserki w pracy ubrane są jak normalne dziewczyny chodzące na dyskoteki – odrobinę elegancko, z klasą, ale też na luzie. Muszą przecież wyglądać naturalnie. Do tego delikatny makijaż i ładna biżuteria. Profesjonalne fordanserki powinny mieć także poczucie humoru i wyczucie.

Dlaczego warto podjąć taką pracę? Jak już wcześniej pisano, jest to całkiem przyjemne zajęcie – można dobrze się bawić i tańczyć i dostawać za to całkiem dobre wynagrodzenie. Praca nie jest też ciężka. Fordanserki spełniają swoje zadanie na początku wieczoru, gdy nie wszyscy jeszcze wyszli na parkiet. Po północy raczej nie ma konieczności pomagania zabawie się rozkręcić, dlatego dziewczyny, w przeciwieństwie do barmanek i kelnerów, mogą zakończyć swoje zadanie. Zarobki w tej branży są całkiem atrakcyjne i sięgają nawet 20 złotych za godzinę, w zależności od pozycji i prestiżu danego klubu.

Wiele osób, które na studniach dorabiały jako fordanserki wspomina dobrze to zajęcie. Dziewczyny mówią, że praca była lekka i nauczyła je otwartości, szybkiego nawiązywania kontaktów i sprawnego rozpoznawania ludzkich charakterów. Wiele osób obawia się, że jest to ryzykowna praca, bo odbywa się głównie w godzinach nocnych. Nie ma jednak czego się obawiać, bo obsługa dyskoteki jest nieustannie pilnowana przez ochroniarzy. Jeśli ktoś jest typem sowy i lubi pracować w godzinach wieczornych i nocnych, potrafi dobrze się bawić i tańczyć, może spróbować swoich sił w tym zawodzie.