Praca marzeń, pierwsza praca dla studentki

Praca marzeń, pierwsza praca dla studentki

Jak mówi przysłowie: “Żadna praca nie hańbi!”. Dlatego uważam, że nie ma sensu wstydzić się wykonywanego przez siebie zawodu. Przecież każdy może zostać tym kim chce! Jeśli jesteś studentem to na pewno dopiero zaczynasz szukać jakieś pracy. Warto bowiem dorabiać do studenckiego budżetu. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, szczególnie w dużych miastach. Możesz udzielać korepetycji albo zatrudnić się w sklepie odzieżowym. Sklepy z ubraniami i papiernicze posiadają tą zaletę, że nie musisz mieć wyrobionej książeczki sanepidu, aby w nich pracować! Oprócz tego dość ciekawą propozycją jest praca hostessy. Polega ona zazwyczaj na ładnym prezentowaniu się i pokazywaniu produktu lub prowadzeniu różnego rodzaju degustacji. Hostessy muszą być ładne i zadbane. Dodatkowo powinny być ubrane w krótkie spódniczki. Mają być one ozdobą imprezy i godnie reprezentować markę. Dzięki temu firma pokazuje się z jak najlepszej strony i zachęca do siebie potencjalnych klientów.
Możesz także założyć własną firmę! Może Ci się wydawać, że jesteś na to za młody, ale nic bardziej mylnego. Przecież nie masz na co czekać jeśli już coś umiesz! Jeśli na przykład potrafisz szyć, robić na drutach albo malować – czemu by tego nie sprzedawać? Zacznij więc robić portrety na zamówienie albo szyć swetry czy robić skarpety. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest dobra reklama! Musisz koniecznie napisać o tym co robisz na różnych portalach społecznościowych i wystawić swoje rękodzieło na aukcjach! Dzięki temu ludzie dowiedzą się o Tobie i skorzystają z Twoich usług. Dlatego nie czekaj dłużej tylko weź się do roboty. Bo zakładam, że praca jako hostessa nie jest szczytem Twoich marzeń. Chociaż kto wie, może marzysz o byciu modelką i dzięki temu w jakiś sposób spełniasz się jako hostessa?
Inne prace które możesz podjąć podczas studiów to na przykład praca ochroniarza. Będąc ochroniarzem, który musi patrzeć w kamery możesz się trochę pouczyć jeśli ruch jest niewielki. Musisz jednak uważać – jeśli dojdzie do kradzieży to Ty będziesz za to odpowiedzialny jeśli nie ujmiesz sprawcy! Dobrym pomysłem jest także praca na produkcji. Jednak to raczej propozycja dla nocnych marków. Oprócz tego możesz pilnować dzieci albo sprzątać domy. Może to nie jest tak atrakcyjna propozycja jak praca hostessy, ale czasem może być nawet bardziej opłacalna. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na Tobie ciąży w takiej sytuacji. Jeśli Twojemu podopiecznemu coś się stanie będzie to Twoja wina! Dlatego jeśli masz już wybierać którąś z tych prac zdecydowanie lepiej jest sprzątać domy lub biura. Ta praca nie jest obarczona tak ogromną odpowiedzialnością chociaż może wydawać Ci się upokarzająca. Jednak tak jak wspominałam na początku – “Żadna praca nie hańbi!”. Dlatego nie przejmuj się opiniami innych i rób to co masz zrobić! Przecież nie zamierzasz tego robić do końca życia, to ma być tylko praca dodatkowa! Więc nie czekaj już dłużej tylko weź się za poszukiwania swojej idealnej pracy, koniec z wymówkami!