Wynajem boksów dachowych na wakacje

Wynajem boksów dachowych na wakacje

Wyjazd na wakacje, na przykład w góry na ferie zimowe, wiąże się z różnymi przygotowaniami. Gdy wyrusza cała rodzina potrzebnych jest bez wątpienia mnóstwo rzeczy, które stopniowo tworzą spory bagaż. Jeśli brakuje miejsca w samochodzie i jego bagażniku można pomyśleć o boksie dachowym. Ponieważ jednak niejednokrotnie brak w mieszkaniu miejsca na jego przechowywanie, wielu turystów bierze pod uwagę wynajem boksów dachowych. To korzystna opcja dla tych, którzy wybierają się w dalszą podróż.

Firmy świadczące tego typu usługi udostępniają klientom boksy najwyższej jakości pochodzące od renomowanych producentów. Zaletą boksu jest to, że otwiera się go dwustronnie, a zamknąć można za pomocą zamka centralnego. Wypożyczany sprzęt jest regularnie serwisowany, przetestowany, a fachowi pracownicy montują boks na dachu samochodu w siedzibie firmy w specjalnie przygotowanym garażu bądź bezpośrednio u klienta.

W jakich konkretnie sytuacjach sprawdzają się boksy dachowe? Pakowność auta zwiększa się dzięki nim niewątpliwie, jako że mogą służyć do przewozu wózków dziecięcych – po odkręceniu kół, sprzętu narciarskiego, wędkarskiego, czy innego sportowego wyposażenia. Boks posiada taśmy służące mocowaniu bagażu, tym samym zapewniając jego bezpieczny transport. Nie ma więc potrzeby przewożenia dużych rozmiarów bagażu na tylnym siedzeniu samochodu, co grozi uszkodzeniem auta i zmniejsza komfort jazdy pasażerów. Dodać by można, iż w bagażniku samochodu w wersji combi może podróżować pies – pupil rodziny, a całość lub większa część bagażu zostaje przeniesiona do boksu. W efekcie wszystkie strony zainteresowane są zadowolone.

Wynajem boksów cieszy się szczególnie dużą popularnością podczas wszelkiego rodzaju wolnych dni – okresów świątecznych, tak zwanych długich weekendów czy ferii zimowych i wakacji letnich. Firmy zajmujące się wynajmem zachęcają wówczas swych potencjalnych klientów do dokonywania wcześniejszej rezerwacji boksów, by mieć pewność skorzystania z tej usługi w wybranym przez siebie terminie. Rzecz jasna klient powinien zwrócić boks dachowy w takim samym stanie, w jakim go otrzymał – czysty i nieuszkodzony.

Montaż zazwyczaj jest wliczony w koszt wynajmu. Boks zwracany jest do firmy osobiście przez klienta. Opcja odbioru boksu przez pracownika firmy w domu klienta jest zwykle również dostępna, czasami za dodatkową opłatą.

Niezależnie od tego, czy planujemy weekend za miastem czy dwutygodniową podróż za granicę warto rozważyć wynajem boksu dachowego. Komfort jazdy jest gwarantowany.